Sztandar
Sztandar łowiecki jest symbolem Polskiego Związku Łowieckiego oraz zrzeszonych w nim kół łowieckich i myśliwych. Stanowi najgodniejszy znak duchowej więzi, jedności i prawości polskiego łowiectwa, prezentowany w najważniejszych momentach i wydarzeniach w życiu Polskiego Związku Łowieckiego oraz w wystąpieniach zewnętrznych. Jest zarazem symbolem zbiorowej i osobistej godności polskich myśliwych. Poprzez swą symbolikę wyraża szczytne wartości duchowe, ideowe i moralne polskiego łowiectwa, jego wielowiekowe tradycje oraz współczesne cele naszego zrzeszenia. Symbolika ta i płynące z niej przesłania zobowiązują nas do poszanowania przyrody i etycznego wypełniania myśliwskich powinności. Dlatego sztandarom powinniśmy okazywać należny honor i szacunek w każdej sytuacji - podczas oficjalnych prezentacji, a także podczas transportu i przechowywania (Ceremoniał sztandarowy...).
Sztandar Wojskowego Koła Łowieckiego Batalion
Sztandar został Nam nadany w
Podczas balu z okazji 60-lecia istnienia Koła sztandar otrzymał nowe, bardzo oryginalne zwieńczenie wykonane przez kolegę Wojtka Kałę.
Poczet sztandarowy
Skład Pocztu Sztandarowego
Do pocztu sztandarowego powołuje się myśliwych prawych i dobrze się prezentujących. Powierzenie myśliwym noszenia sztandaru jest zaszczytem i wyrazem uznania nie tylko dla jego zewnętrznej prezencji, ale także jego postawy etyczno i zasług łowieckich. Na przewodzącego pocztowi (zajmującemu miejsce z prawej strony sztandaru) powołuje się osobę doświadczoną i znającą ceremoniał sztandarowy. Chorążym (sztandarowym) powinna być osoba silna i wytrzymała fizycznie. Trzeci członek pocztu stanowi asystę. Wszyscy członkowie pocztu powinni występować w stroju organizacyjnym, w kapeluszu myśliwskim oraz w pełnej gali z odznaczeniami i kordelasem noszonym na rapciach, w białych rękawiczkach i z założonymi szarfami (Ceremoniał sztandarowy...)
Obecnie w skład Pocztu Sztandarowego WKŁ Batalion wchodzą myśliwi:
- kol.
- kol.
- kol.
Medale i odznaki okolicznościowe